Đoković na korak od čuda: Ukoliko Nole osvoji ATP finale, ulazi u istoriju tenisa kao jedini koji je izveo ovakav podvig

Večernje novosti 06.11.2022  |  Novosti online

NOVAK Đoković je neočekivano izgubio od Holgera Runea u finalu mastersa u Parizu, ali će na ATP finalu imati priliku da ispiše istoriju.

FOTO: Tanjug/AP Teniski masters kup igra se u Torinu od nedelje 13. novembra, do 20., a Đoković će imati priliku da postane jedini teniser koji je uspeo da osvoji turnire u svim kategorijama u jednoj sezoni. Naime, Đoković je osvajao ATP Beograd (250 serija), Rim (masters), Vimbldon (grend slem), kao i Astanu (serija 500). Osvojio je još i Tel Aviv koji je takođe igran u seriji 500. Đoković će tako, u slučaju da osvoji trofej u Torinu uspeti da u jednoj sezoni