Kragujevčani lakše od očekivanog savladali Obilić

Veliki park 13.11.2022

U susretu 8. kola Arkus lige, rukometaši Radničkog su na svom terenu izvojevali i šesti trijumf u sezoni, savladavši iskusnu ekipu Obilića iz Beograda rezultatom 32:25, poluvreme 17:11 i tako vezali i treću pobedu u nizu pred dva teška gostovanja koja ih očekuju.

Superligaš iz Kragujevca se trenutno nalazi na petom mestu sa osvojenih 12 bodova. Prošle sezone se ekipa Obilića pokazala kao izuzetno neugodan rival u oba superligaška susreta, tako da je domaćin maksimalno oprezno i koncentrisano pristupio u pripremi i realizaciji utakmice. Početno ispitivanje snaga i rezultatska klackalica od jednog gola prednosti je trajala sve do 11. minuta i rezultata 6:6, a onda Radnički blic krigom i serijom od 3:0 projektilom sa 10 metara