Fudbal: Spartak porazom od Voždovca (2:0) okončao jesenji deo šampionata

Subotica.com 14.11.2022  |  Subotica.com

Spartak je poražen u poslednjem, 19. kolu jesenjeg dela od Voždovca sa 2:0. Domaći tim je u završnici prvog dela stekao prednost. Imali su Subotičani priliku da izjednače sa bele tačke, ali Nikola Srećković nije realizovao kazneni udarac što su „zmajevi“ kaznili u završnici i sa penala potvrdili pobedu.

U prvom poluvremenu se vodila velika borba na terenu, imale su obe ekipe svoje prilike, ali su mrežemirovale do samog odlaska na pauzu kada je Burmaz Voždovac doveo u vođstvo 1:0. U nastavku je Spartak zaigrao agilnije, pokušavao da izjednači i dobio priliku za to iz penala. Posle pokušaja Šimure u 72. minutu Vujanović je igrao rukom i dosuđen je jedanaesterac za Spartak. Srećković je prihvatio odgovornost. Uputio je udarac sa bele tačke i pogodio prečku, lopta se