Engleska ubedljiva i raspucana protiv Irana na startu grupe "B" Mundijala u Kataru

Euronews 21.11.2022  |  Autor: Euronews

Engleska je sa stilom startovala na Mundijalu u Kataru jer je veoma kvalitetnom igrom u poslednjih 20 minuta prvog poluvremena izrešatala mrežu Irana i potpisala prvi trijumf u Grupi "B" - 6:2 (3:0), što je druga najubedljivija pobeda "Gordog Albiona" u istoriji na SP.

Pokazao je "Gordi Albion" i kako se na Svetskom prvenstvu opravdava uloga favorita, jer su izabranici Gereta Sautgejta diktirali premijerligaški tempo, sa mnogo presinga, kretnji bez lopti i raznovrsnim napadačkim akcijama koje su od 35. do 45. minuta donele ubedljivih tri gola prednosti. Posle toga su rutinski završili posao. Posle osam minuta napada Engleza videli smo i prvi ozbiljniji prekid zbog povrede na Mundijalu. Sudarili su se golman Irana Alija Beiranvald