Japan posle preokreta pobedio Nemačku na SP u Kataru: Bivši igrač Partizana srušio „pancere“

Danas 23.11.2022  |  A. P.

Fudbaleri Japana savladali su posle preokreta Nemačku – 2:1, na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Nemačka je povela 1:0 u 33. minutu golom Gundogana iz penala. Međutim, u drugom poluvremenu Japan je potpuno promenio igru i krenuo na sve ili ništa. Senzaciju je najavio Doan koji je posle uigrane akcije u 75. izjednačio na 1:1. Potpuni šok usledio je u 83. minutu kada je bivši fudbaler Partizana Takuma Asano savladao golmana „pancera“ Nojera za 2:1. Japan je u prvom poluvremenu i na početku drugog perioda bio u podređenom periodu, Nemačka je u tom periodu