Neorenesansa lepotica: Obnovljena jedna od najlepših zgrada u Zrenjaninu
Večernje novosti 23.11.2022 | Bogoljub Grujić
![Neorenesansa lepotica: Obnovljena jedna od najlepših zgrada u Zrenjaninu](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
POVODOM završetka obnove Elektrotehničke i građevinske škole Nikola Tesla u Zrenjaninu, potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine Žolt Sakalaš posetio je ovu škola koja se decenijama nalazi u jednoj od najlepših zgrada u Zrenjaninu.
grad Zrenjanin Uz napomenu da brojni školski objekti zahtevaju ulaganja, Sakalaš je istakao da je ove godine Pokrajinskom sekretarijatu na raspolaganju 175 miliona koji su već utrošeni. - Imamo 550 škola na teritoriji Vojvodine i ove godine, obzirom na ograničena stedstva, pomogli smo oko 60 škola - istakao je Salalaš. On je napomenuo da škole uvek treba da konkurišu jer se radi fazno i da je planirano da budžet za sledeću školsku godinu bude 175 miliona dinara. -