Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022: Prvi mundijalski gol Levandovskog, Poljska srušila motivisane Saudijce

Danas 26.11.2022  |  BBC News na srpskom

Saudijska Arabija se probudila iz sna – posle velike pobede nad Argentinom, azijska reprezentacija nije uspela da napravi još jedno iznenađenje.

Poljska ju je savladala u drugom kolu grupe C (2-0), a Robert Levandovski, najbolji igrač ove evropske selekcije, pamtiće ovaj meč do kraja života. Napadač Barselone, koji je u dosadašnjoj karijeri postigao biše od 600 golova, nikada ranije nije bio strelac za nacionalni tim na Mundijalima, a u remiju sa Meksikom u prvom kolu turnira u Kataru promašio je i penal. Zbog toga je gol koji je postigao u 82. minutu proslavio u suzama, a nekoliko minuta kasnije imao je