„Planirali da prebiju noge Vanji Ćalović“: Ukrala nakit od 370.000 evra od Đukanovića, sad hoće da otkrije sve
Nova 29.11.2022 | Autor:Vijesti
![„Planirali da prebiju noge Vanji Ćalović“: Ukrala nakit od 370.000 evra od Đukanovića, sad hoće da otkrije sve](https://nstatic.net/img/logo/s/nova.png)
Nikšićanka Ana Pešukić, koja je 2020. godine priznala da je iz doma Aca Đukanovića, brata predsednika Crne Gore, ukrala nakit i satove u vrednosti od 370.000 evra, podnela je Specijalnom državnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv svog bivšeg poslodavca Đukanovića.
Ona sada želi da ispriča tužilaštvu "sve o njegovim kriminalnim aktivnostima", uključujući navodne pretnje aktivistkinji Vanji Ćalović Marković, kojoj je, prema rečima Pešukić, Aco Đukanović planirao da "prebije noge". Pešukić se istražiteljima nudi da bude svedok u predmetu protiv brata predsednika države, koga je, kako piše u optužnici, pokrala za 370.000 evra. Iz SDT-a su za “ Vijesti” kazali da je taj predmet u izviđaju. Specijalno državno tužilaštvo (SDT)