Engleska ide dalje, ali i Amerikanci! Poznata prva dva para osmine finala Svetskog prvenstva u fudbalu (foto)

Večernje novosti 29.11.2022  |  Č. V.

ENGLESKA i Amerika plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru. Nakon završetka grupe B poznata sa prva dva para pomenute faze takmičenja.

FOTO: Tanjug/AP "Gordi Albion" je sa prve pozicije prošao u narednu rundu, pa će za rivala imati Senegal koji je kao drugi prošao kroz cilj u grupi A. SAD će snage odmeriti sa Holandijom. Izabranici Gereta Sautgejta su pregazili Vels koji je odigrao veoma skromno Mundijal u Kataru sa 3:0. Iako u prvom poluvrememnu nije bilo golova u nastavku je Engleska u razmaku od dva minuta postigla dva gola preko Maruksa Rašforda i Fila Fodena. Konačan rezultat utakmice