Svetsko prvenstvu u fudbalu: Poljaci u osmini finala posle poraza od Argentine, Meksiko bez nokaut faze posle 28 godina

Danas 30.11.2022  |  BBC News na srpskom

Posle dramatične završnice, pre svega utakmica u grupi C, poznati su novi parovi osmine finala na Mundijalu u Kataru – reprezentacija Argentine igraće protiv Australije, dok će Francuska dočekati Poljsku.

Strepeli su Poljaci posle poraza od Argentine 2:0 nekoliko minuta po završetku utakmice, dok je još trajao duel između Meksika i Saudijske Arabije. Rezultat je na kraju bio 2:1 za Meksiko, čime je poljska reprezentacija kao drugosplasirana u grupi C prošla u eliminacionu fazu takmičenja prvi put od Mundijala u Meksiku 1986. Prvo poluvreme duela između Argentine i Poljske pripao je u potpunosti južnoameričkoj reprezentaciji. Napadi ka golu Poljaka nisu jenjavali, a