Svetsko prvenstvo u fudbalu: Holandija je opet deo svetske elite – Damfris se igrao sa Amerikancima za četvrtfinale

Danas 03.12.2022  |  BBC News na srpskom

Fudbalska reprezentacija Holandije prvi je četvrtfinalista Svetskog prvenstva u Kataru.

Holanđani, koji se nisu kvalifikovali za Mundijal 2018, večeras su u osmini finala, na stadionu Kalifa, savladali Sjedinjene Američke Države sa 3:1. Prvi gol postigao je Memfis Depaj u 10. minutu, a prednost Holanđana duplirao je Dejli Blind u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Selekcija Holandije u četvrtfinalu će igrati protiv pobednika utakmice Argentina – Australija koja se igra večeras od 20 sati. Holanđani su u meč ušli kao favoriti, zbog bogatije