Fanatično borbeni Maroko u istorijskom četvrtfinalu Mundijala, jalovoj Španiji obio se o glavu taktički poraz od Japana

Danas 06.12.2022  |  O. N.

Sedmi četvrtfinalista Svetskog prvenstva odlučen tek posle duple nule na kraju 90 minuta regularnog dela i dodatnih pola sata, a junaci penal serije bili su golmanska hobotnica Jasin Bono i realizator ključnog jedanaesterca Ašrah Hakimi – 3:0.

Za surovu kaznu kalkulisanja Španaca u zadnjem kolu grupne faze, u nameri da u nokaut rundi izbegnu moćni Brazil. Prvo poluvreme bilo je prilično nesadržajno, suzdržano, dosadno… Bez dileme najnezanimljivije od početka osmine finala Mundijala u Kataru. Nisu su se ekipe šetkale po terenu, čekajući da im gol padne sa neba, ali nisu ni napravile ništa tako opasno da dođu makar blizu vođstva. Ilustracije radi, izabranici Luisa Enrikea izborili su samo jedan korner u