Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022: Francuskoj se ljuljala svetska kruna, ali su je Žiru i Grizman sačuvali, Kejn tragičar Engleske

Danas 10.12.2022  |  BBC News na srpskom
Svetsko fudbalsko prvenstvo 2022: Francuskoj se ljuljala svetska kruna, ali su je Žiru i Grizman sačuvali, Kejn tragičar…
Francuska nije dala svetsku fudbalsku krunu. Branioci titule plasirali su se u polufinale Mundijala u Kataru, pošto su u četvrtfinalu savladali Englesku sa 2:1. Pobedonosni pogodak za Francusku postigao je Olivije Žiru u 79. minutu. Trikolori su postigli i prvi gol na meču, strelac je bio Orelijen Čuameni u 17. minutu, a izjednačio je Hari Kejn iz penala u 54. minutu. Kejn je bio i tragičar Engleske, jer je u 80. minutu promašio penal. Francuska će u polufinalu