Bronza za Hrvatsku: Pobeda nad Marokom u borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvu

Danas 18.12.2022  |  A. Pavlović

Hrvatska je sa 2:1 slavila protiv Maroka u utakmici za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Hrvatsku postigli su Joško Gvardiol i Mislav Oršić, dok je utešni pogodak za afričku selekciju bio delo Ašrafa Daija. Nismo dugo čekali na prvi gol na meču. Već u sedmom minutu je Joško Gvardiol nakon sjajne kombinacije glavama njega i Ivana Perišića zatresao mrežu Josunu Bona, da bi takođe nakon prekida Ašraf Dari izjednačio već 120 sekundi kasnije. Od tog trenutka je do jutros aktuelni svetski vicešampion bio bolji, ali je tek u smiraj prvog poluvremena