Argentina prvak sveta u fudbalu

Slobodna Evropa 18.12.2022

Fudbalska reprezentacija Argentine osvojila je u nedelju, 18. decembra, Svetsko prvenstvo, pošto je u finalu u Dohi pobedila branioca titule Francusku posle jedanaesteraca sa 4:2, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo 3:3.

Argentina je povela u 23. minutu golom Lionela Mesija iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Anhel Di Marija u 36. minutu. Francuska je izjednačila sa dva brza gola Kilijana Mbapea, u 80. minutu iz jedanaesterca i u 81. minutu. Novo vođstvo Argentini doneo je Mesi u 108. minutu, a ponovo je izjednačio Mbape, svojim trećim golom na utakmici, u 118. minutu. Utakmicu su rešili jedanaesterci, a Argentina je bila precizna u sva četiri pokušaja. Golove su postigli