Bjelić: Nije dobar trenutak da se i dalje primenjuju rešenja koja su se loše pokazala, poput rudokopa
Euronews 29.12.2022 | Autor: Tanjug
![Bjelić: Nije dobar trenutak da se i dalje primenjuju rešenja koja su se loše pokazala, poput rudokopa](https://nstatic.net/img/logo/s/euronews.png)
Elektroprivreda Srbije i Ministarstvo rudarstva i energetike treba više da se okrenu novom konceptu razvoja energetike u Srbiji koji podrazumeva više sunca, vetra i hidroenergije, jer je to put koje prate i druge države koje žele da postanu članice EU, rekao je danas naučni saradnik iz grupe tehničkih nauka SANU Ilija Batas Bjelić.
On je na Sednici Radne grupe Nacionalnog konventa o EU "Ka energetskoj i klimatskoj viziji Srbije - Integrisan Nacionalni energetski i klimatski plan Republike Srbije za period do 2030. godine", u Narodnoj skupštini, rekao da je Centar za ekologiju i održivi razvoj (CEKOR) tokom ove godine, ali i pre toga, pružao konstruktivnu podršku resornom ministartvu u donošenju ambicioznog Integrisanog plana za energetiku i klimu koji je jedna od obaveza Srbije prema EU.