"Србија је одбила: Француско-немачки План" Нова Куртијева провокација: "Хоћемо нормалне односе са Србима, али они су ненормални"

Блиц 10.01.2023
"Србија је одбила: Француско-немачки План" Нова Куртијева провокација: "Хоћемо нормалне односе са Србима, али они су…

Приштински премијер Аљбин Курти изјавио је данас да је Србија та која је одбацила француско-немачки план, док га Косово сматра добром основом за даље дискусије. Он је рекао и да Европска унија мора да изврши притисак на Београд, пренео је Дукађини.

"План ЕУ који подржавају Француска и Немачка видели смо као добру основу за разговоре, а Србија га је једногласном одлуком одбацила на састанку Савета за националну безбедност 27. октобра 2022. године“, навео је Курти. Он је рекао и да посета Косову вишег саветника америчког Стејт Департмента Дерека Шолеа Косову долази у важном тренутку када се ближи годишњица од почетка рата у Украјини. "Наш северни сусед Србија не само да није осудила руску агресију, већ је,

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »