Riši Sunak: Zbgožen sam pogubljenjem Alireze Akbarija, to je bezosećajan i kukavički čin
Euronews 14.01.2023 | Autor: Tanjug
![Riši Sunak: Zbgožen sam pogubljenjem Alireze Akbarija, to je bezosećajan i kukavički čin](https://nstatic.net/img/logo/s/euronews.png)
Velika Britanija je oštro osudila pogubljenje u Iranu britansko-iranskog državljanina Alireze Akbarija i nazvala to "varvarskim činom koji neće proći nekažnjeno". "Zgrožen sam pogubljenjem britansko-iranskog državljanina Alireze Akbarija u Iranu", saopštio je britanski premijer Riši Sunak na Tviteru.
On je naglasio da je to "bezosećajan i kukavički čin" sproveden od strane "varvarskog režima" koji, kako je kazao, "ne poštuje ljudska prava sopstvenog naroda". Iran je izvršio pogubljenje iransko-britanskog državljanina Alireze Akbarija, osuđenog na smrtnu kaznu zbog špijunaže, izvestila je državna novinska agencija Mizan, a prenosi Rojters.