Установа културе Кораци планира отварање своје књижаре
РТК 15.01.2023

Поред промоције крагујевачког књижевног стваралаштва и издаваштва, и то пре свега белетристике, монографских публикација, часописа, Установа културе Кораци планира да уради редизајн Дечјих искри, које су синоним за крагујевачко издаваштво, али и отвори своју књижару.
Један од основних разлога оснивања Установе културе Кораци је оживљавање и подршка издаваштву и то како у самом граду тако и у ширем региону. Већ традиционално, сваке године Кораци расписују конкурс за избор дела из области издаваштва. Право учешћа имају крагујевачки, као и аутори који не живе у Крагујевцу, али је тематика њиховог дела везана за град или личности из Крагујевца. Претходне три године најмлађа установа културе у граду објавила је око 60 жанровски


![Обука крагујевачких ватрогасаца: Спасавање у неприступачним пределима уз помоћ квадова [видео]](https://nstatic.net/423/40795423zbwexy.jpg)









