"Ja sam gazda": Bahati Francuz pokušao da ponizi Đokovića, pa dobio lekciju za ceo život

Večernje novosti 19.01.2023  |  Novosti online

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena pošto je pobedio Enza Kuakoa (3:1), iako je imao probleme sa povredom, ali i pijanim navijačima. Đoković se posebno namučio u drugom setu kada u taj-brejku nije uspeo da "slomi" otpor Francuza, a nakon što je Kuako iskoristio prvu set-loptu i izjednačio rezultat na 1:1, napravio je potez koji mu se ekspresno obio o glavu.

Foto AP Kuako je uživao u provokacijama navijača koji su "peckali" Đokovića sve vreme, a zatim im se i sam pridružio tako što je posle osvojenog seta pokazivao prstom kao da poručuje "ovde sam ja gazda". Kada tako nešto uradite protiv Đokovića, makar bio i povređen, izazivate sopstvenu sudbinu. Tako je Đoković odmah podigao nivo igre i treći set otvorio osvojenim brejkom, a na kraju je dobio 12 od poslednjih 14 gemova. Iako je Kuako imao dobre momente u toku meča,