Pegula treću godinu zaredom u četvrtfinalu Australijan opena

Beta 22.01.2023

Američka teniserka Džesika Pegula plasirala se danas u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobedila Čehinju Barboru Krejčikovu sa 7:5, 6:2.

Pegula se prošla u četvrtfinale Australijan opena treću godinu zaredom, a za pobedu protiv šampionke Rolan Garosa iz 2021. godine joj je bilo potrebno sat i 41 minut igre.

Trenutno treća teniserka sveta je prva stigla do brejka, povela je 4:3, a potom je propustila dve set lopte u osmom gemu. Krejčikova je uspela da izjednači na 5:5, ali je Pegula ostala prisebna i iskoristila svoju petu brejk loptu u 11. gemu koji je trajao 11 minuta, da bi u narednom gemu novom set loptom rešila taj deo igre.

Pegula je propustila 11 od svojih 13 brejk prilika u prvom setu, ali je zato u drugom dosta popravila taj statistički podatak. Realizovala je tri od pet brejk lopti i tako stigla do najboljih osam na prvom grend slem turniru u sezoni.

Amerikanka će za svoje prvo grend slem polufinale igrati protiv Viktorije Azarenko ili Liju Žu.