Srbija pobedila Holandiju i završila takmičenje na Svetskom prvenstvu

Politika 23.01.2023

Rukometna reprezentacija Srbije trijumfom je okončala učešće na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj. „Orlovi“ su savladali Holandiju u poslednjem kolu sa 32:30 (15:17), stigli do trećeg mesta u grupi i pristojnog oproštaja od još jednog velikog takmičenja.

Tim selektora Tonija Đerone igrao je demoralisano u prvom poluvremenu, svestan činjenice da je u prethodnom kolu izgubio šanse za plasman u četvrtfinale, pa je tako poletni tim Štafana Olsona „leteo“ po terenu u prvih 30 minuta. Održavali su Holanđani dva gola prednosti, naš tim uspeo jednom da izjednači, ali smo pravili isuviše grešaka u odbrani da bismo mogli do boljeg rezultata na pauzi. Isključenje Marsenića u 20. minutu otežalo je posao našem timu koji su u