Radnici Železare nikšić gube strpljenje: Sa krova fabrike će ili na radna mesta ili pred Elektroprivredu
Večernje novosti 01.02.2023 | I. D. S.
![Radnici Železare nikšić gube strpljenje: Sa krova fabrike će ili na radna mesta ili pred Elektroprivredu](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Bivši radnici nikšićke Železare očekuju da im iz Elektroprivreda najkasnije do ponedeljka daju nformacije kada će početi da rade i daju ugovore na neodređeno.
I.D.S. Ako se dati rok ne ispoštuje, radnici će, poručili su, sa krova fabrike, gde mesecima čekaju povratak na radna mesta, prostest preseliti ispred uravne zgrade EPCG. EPCG je u decembru dogovorila preuzimanje fabrike od turskog investitora, do sredine meseca trebalo bi da se uplati kompletan iznos i železara i zvanično bude vraćena u državno vlasništvo. Ipak, radnici Železare još uvek ne znaju kada počinju da rade. - Za dva dana počinje deveti mesec otkad su