POLUVREME - Partizan briljira u Kaunasu!

Sportske.net 03.02.2023  |  Sportske.net

Izvanredno Partizanovo poluvreme, crno-beli vode protiv Žalgirisa u Kaunasu sa 47:30, u utakmici 23. kola Evrolige! Partizan je vrlo dobro započeo utakmicu, pre svega u napadu, gde su se u prva četiri minuta igre čak četvorica igrača crno-belih upisali u strelce (Papapetru, Ledej, Lesor i Panter), za vođstvo od 9:4.

Ono što je pogotovo bilo izraženo, jeste Lesorova dominacija pod košem Žalgirisa, pa je Partizan već do sredine prve deonice imao šest ofanzivnih skokova. Iako je bilo i par propusta u odbrani i lakih poena za domaće, prednost Partizana se lagano uvećavala, a kada je Papapetru pogodio i trojku za vođstvo 18:9, trener Žalgirisa je bio primoran da zatraži tajm-aut. Na dva i po minuta pre kraja prve deonice Panter je pogodio za 20:9, čime je Partizan napravio seriju