Zdravlje ispustilo pobedu, Vojvodina slavila posle preokreta

Južne vesti 07.02.2023  |  M. Mitić Južne vesti

I pored vođstva od 14 poena u poslednjoj četvrtini, Leskovčani nisu upisali trijumf u 21. kolu Košarkaške lige Srbije, pošto su igrači novosadske Vojvodine uspeli da preokrenu i na kraju slave rezultatom 81:77 (21:20, 17:25, 20:20, 23:12).

Baš kao i pre mesec dana u polufinalu drugog stepena Kupa, tim iz Leskovca ne samo da je pružio snažan otpor favorizovanom rivalu, već su imali dobijenu utakmicu. Međutim, to što su u poslednjih 6 minuta utakmice postigli svega 3 poena ih je koštalo pobede koja bi im omogućila beg sa dna tabele. Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj su gosti iz Novog Sada imali blagu prednost, ”Farmaceuti” su bili mnogo bolji rival u drugom periodu i na poluvreme otišli sa