Kapiten Ajaksa već u klubu slavnih: Tadićevih prvih 100!

Večernje novosti 21.02.2023  |  N. Iljukić

DUŠAN Tadić (34) je od nedelje na još jedan način u analima Ajaksa i holandskog fudbala. "Kopljanici" su na "Johan Krojf areni" ugostili Spartu iz Roterdama i došli do ubedljivog trijumfa od 4:0. Naš as je u 6. minutu postigao prvi, a u 64. minutu i treći gol za domaći tim, i od tog trenutka je postao strelac ravno sto golova za "kopljanike", čiju kapitensku traku odavno nosi oko ruke.

FOTO> EPA Zanimljivo je da je Tadić do jubilarnog pogotka došao u svom 225. nastupu za Ajaks, a fascinantno je da je uz sto golova zabeležio i 104 asistencije, od kojih je jednu upisao u nedeljnoj utakmici. Sportska štampa u Holandiji i Evropi veliča dostugnuće kapitena Ajaksa i reprezentacije Srbije, kojim se Tadić upoređuje sa nekim od najvećih zvezda jednog od najpoznatijih klubova u Evropi. - Ne mogu da opišem rečima koliko sam ponosan zbog mog stotog gola u