Trijumfalni preokret Mančester junajteda nad Barselonom za prolaz u osminu finala Lige Evrope

RTS 23.02.2023

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su ekipu Barselone u revanš meču šesnaestine finala Lige Evrope 2:1 i izborili su plasman u osminu finala pomenutog takmičenja.

Mančester je na osnovu boljeg ukupnog rezultata 4:3, ali i pobede na svom terenu nad Barselonom izborio plasman u osminu finala Lige Evrope. Utakmica nije dobro počela za "crvene đavole" budući da je Bruno Fernandes, prema mišljenju sudija napravio penal nad Alehandrom Baldeom koji je kasnije golom krunisao Robert Levandovski u 18. minutu igre. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, uprkos napadima Junajteda. Na startu drugog dela meča, Mančester je