Preokret Partizana protiv Vojvodine za odbranu trofeja u Kupu, pehar i za odbojkašice Uba

RTV 25.02.2023  |  RTV (Bojan Milošević).

UB - Odbojkaši Partizana odbranili su trofej u Kupu Srbije, pošto su danas u finalu, posle preokreta, savladali Vojvodinu 3:2 (21:25, 25:22, 18:25, 25:19, 15:7). Meč je trajao 132 minuta.

Tako su nakon 32 godina čekanja ovog trofeja osvojili dva uzastopno, ujedno i drugi u sezoni nakon što su, takođe protiv Vojvodine, slavili u Superkupu. Do trofeja ih je predvodio Milija Mrdak sa 20 poena, dok se kod Novosađana istakao Radoslav Parapunov sa 15 poena. Obe ekipe ušle su pomalo stgnuto u uvodni set, što je donelo nekoliko grešaka, koje su uticale na to da rezultat bude izjednačen. Nije dugo vremena trebalo da se i jedni i drugi opuste, što je donelo