Industrijska proizvodnja u januaru veća za 4,1 odsto nego pre godinu dana
Politika 28.02.2023
![Industrijska proizvodnja u januaru veća za 4,1 odsto nego pre godinu dana](https://nstatic.net/img/logo/s/politika.png)
Industrijska proizvodnja u Srbiji u januaru ove godine bila je veća za 4,1 odsto u odnosu na januar 2022. godine, a u odnosu na prosek 2022. godine manja za 9,3 odsto, objavio je danas Republički zavod za statistiku.
Posmatrano po sektorima u rudarstvu je zabeležen rast od 16,3 odsto, u snabdevanju strujom i gasom od 12,5 odsto a u prerađivačkoj industriji 0,2 odsto. Podaci o industrijskoj proizvodnji po namenskim grupama pokazuju da je u januaru ove u odnosu na januar prošle godine došlo do rasta u proizvodnji energije za 11,8 odsto, kapitalnih proizvoda za 10,1 odsto i netrajnih proizvoda za široku potrošnju, za 4,9 procenata, prenosi Tanjug. Pad jer zabeležen u proizvodnji