Važna pobeda “Zdravlja” u gostima

Jug press 05.03.2023

LESKOVAC Košarkaši „Zdravlja“ osvojili su vrlo važne bodove u 24. kolu AdmiralBet košarkaške lige Srbije pobedom na gostujućem terenu protiv direktnog konkurenta za ispadanje „Dunava“ iz Starih Banovaca rezultatom 78:83 (19:19 21:19 18:22 20:23).

Prvo poluvreme odlikovala je rezultatska klackalica, gde nijedan tim nije uspeo da stvori veću prednost. Domaći tim je imao šest poena prednosti na minut ipo pred poluvreme, ali se na odmor otišlo sa 40:38. I u nastavku je viđena slična igra, s tim što su gosti imali pet poena prednosti u 25. minutu (46:51). U poslednji period se kreće sa 58:60. „Zdravlje“ stalno ima blagi prednost, koju je „Dunav“ sustigao i poveo u 36. minutu sa 74:73. Trojkom Džordana „Zdravlje“