Inter rutinski sa Lećeom za povratak na drugo mesto

Sportske.net 05.03.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Intera pobedili su Leće sa 2:0 u 25. kolu italijanske Serije A. "Neroazuri" su se ovim trijumfom vratili na drugo mesto sa 50 bodova, "istopili" prednost vodećeg Napolija za tri boda, ali su i dalje na ogromnih "minus 15" i trebalo bi da se desi pravo čudo u nastavku sezone pa da se u Italiji "zakuva" u borbi za titulu.

Leće je 15. na tabeli sa 27 bodova. Inter je lako izašao na kraj sa bezopasnim Lećeom sa po jednim golom u oba poluvremena. U 29. minutu je Barela sjajnom fintom izbacio čuvara iz igre, proigrao Mihtarjana, a iskusni Jermen je bio neumoljiv i prefinjenim udarcem sa 15 metara pogodio same rašlje, za 1:0. Drugi gol je stigao u 53. minutu. Damfris je poslao pas po zemlji sa desne strane za Lautara Martineza, koji je bio nedopustivo sam na 12 metara od gola. Argentinac