Zvezda pala u "Draženovom domu": Cibona u ludoj završnici nanela tek drugi poraz šampionu Jadrana!

Večernje novosti 05.03.2023  |  Novosti online

U 20. kolu ABA lige košarkaši Crvene zvezde gostovali su u Hrvatskoj, zagrebačkoj Ciboni. Nakon fenomenalne predstave u Draženovom domu i utakmice na jednu loptu, crveno-beli poraženi su rezultatom 85:81.

FOTO: ABA liga Potpuno neočekivano prava rezultatska klackalica viđena je u prvom poluvremenu današnje utakmice u koju je Zvezda, po običaju na Jadranu, ušla kao veliki favorit. Ekipe su se punih 20 minuta smenjivale u vođstvu, a atipično za košarkašku ideologiju Duška Ivanovića njegov tim je izgubio bitku u skokovima i uputio čak 24 šuta za tri u prva dva kvartala. Pogodili su samo osam, pa ni samo jedna izgubljena lopta naspram pet rivala, uz bolje procente šuta