"Koštana" prvi put na mađarskom jeziku: Po motivima čuvene drame Bore Stankovića
Večernje novosti 16.03.2023 | J. L.
!["Koštana" prvi put na mađarskom jeziku: Po motivima čuvene drame Bore Stankovića](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
DRAMA na mađarskom jeziku Narodnog pozorišta u Subotici pripremila je novu premijeru - „Koštanu“ po motivima čuvene drame Bore Stankovića u režiji Andreja Boke. Premijera je zakazana za sredu, 22. marta, na sceni „Jadran“.
foto:J.L. Iako je reč o najizvođenijem komadu, ovo je prvi put da je postavljena na mađarskom jeziku. Reditelj Andrej Boka drugi put sarađuje sa subotičkim glumcima i priznaje da se nije opterećivao dosadašnjim izvođenjima Stankovićeve drame. -Uvek je zanimljivo, a u isto vreme zastrašujuće kada vidite da je priča nastala pre sto godina i dalje aktuelna. Predstava u mom čitanju otvara teme kao što su potraga za slobodom u tradicionalnom društvu, slobodu izbora,