Portugal ubedljiv protiv Lihtenštajna, Rade Krunić obradovao BiH

Euronews 23.03.2023  |  Autor: Euronews

Portugalci su pozdravili Kristijana Ronalda koji je sa 197 mečeva za selekciju postao svetski rekorder po broju internacionalnih susreta, ali i novog selektora Roberta Martineza, a na kraju su navijači videli ubedljiv trijumf nad skromnim Lihtenštajnom 4:0 (1:0) u Grupi J kvalifikacija za EURO 2024, uz 119. i 120. pogodak slavljenika i kapitena.

Očekivao se vatromet protiv Lihtenštajna kada je Žoao Kanselo uz rikošet matirao Buhela več u 8. minutu, ali u nastavku su Žoa Feliks, Ronaldo, Bruno Fernandeš i Palinja "bombardovali" gol slabašnog rivala, ali nisu pronalazili put lopti u mrežu. Od 11 udaraca, Buhel je odbranio pet. Međutim, na startu drugog dela Bernanrdo Silva je uvećao prednost i samo se čekalo na gol Kristijana Ronalda. Stigao je već u 51. minutu iz penala. Kanselo je izborio najstrožu kaznu,