Makedonija ovako nešto ne pamti: Brutalni incidenti i opšti haos na rukometnoj utakmici Vardar - Pelister (video)

Večernje novosti 26.03.2023  |  Novosti online

NEZAPAMĆENI incidenti dogodili su se na derbi meču rukometnog šampionata Severne Makedonije u kom su koplja ukrstili Vardar i Pelister.

FOTO: Printskrin Navijački incidenti nisu strana pojava na prostoru bivše Jugoslavije, ali ono što se desilo na derbi meču rukometnog prvenstva Severne Makedonije je bez presedana. Vardar je u derbiju pobedio Pelister sa 31:24 zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu nakon što je utakmica uglavnom bila izjednačena u prvih 30 minuta. Navijači gostiju, poznati kao Čkembari, ušli su u dvoranu Jana Sandanski u 17. minutu i ​​odmah divljali. Pristalice kluba iz Bitolja