U19: Drama u Poljskoj, Orlići u 87. minutu ostali bez EURA

Sport klub 28.03.2023  |  Autor:Igor Jagličić

Podeli : Iako su do sredine drugog poluvremena vodili sa 2:0, a prednost od 2:1 i plasman na EURO imali sve do 87. minuta meča protiv Poljske, omladinci Srbije, članovi selekcije do 19 godina, nisu uspeli da ostvare pobedu i da se plasiraju na završni turnir Evropskog prvenstva, koji će se u junu održati na Malti.

Puleni Jovana Damjanovića odigrali su možda i najbolji meč na turniru, ali im ni to nije bilo dovoljno da prođu na Evropsko prvenstvo. Zapravo, nedostajalo je i malo sreće. Jer, Orlići su hrabro ušli u meč protiv domaćina, koji je takođe imao svoju računicu, kako da prođe na EURO. U jeku napada selekcije Srbije, glavni sudija meča, Englez Džon Bruks, dosudio je penal za našu reprezentaciju, posle prekršaja Kozubala na Miloševiću. Siguran realizator najstrože kazne