PL -''Tobdžije'' ruše redom, probudio se Palas, ''lepotica'' Tavernijea, goleada u Brajtonu...

Sportske.net 01.04.2023  |  Sportske.net

Arsenal - Lids 4:1 Lider na tabeli je nastavio da nezadrživo grabi ka osvajanju titule. ''Tobdžije'' su danas na svom terenu savladale ekipu Lidsa sa 3:1, što im je 23. pobeda u 29 odigranih kola, za ''plus 8'', uz meč više u odnosu na Mančester siti.

Gosti su odolevali do 35. minuta, kada je Arsenal iznudio penal, a precizan sa bele tačke bio je Gabrijel Žezus za vođstvo domaćih od 1:0. Taj gol je obeležio prvo poluvreme, a već početkom drugog je Arsenal rešio pitanje pobednika. Posle samo dva minuta igre u nastavku meča, Martineli je sa leve strane ubacio loptu u kazneni prostor, gde je na pravom mestu bio Vajt koji duplirta prednost domaćih. Osam minuta kasnije Gabrijel Žezus postiže svoj drugi gol, ovoga