Milinković-Savić strelac u pobedi Lacija nad Juventusom

Beta 08.04.2023

Fudbaleri Lacija pobedili su večeras u Rimu ekipu Juventusa sa 2:1, u utakmici 29. kola italijanske Serije A.

Lacio je poveo golom srpskog fudbalera Sergeja Milinkovića-Savića u 38. minutu. On je iskoristio odličan centaršut Matije Zakanjija, ostao sam pred golmanom Vojćehom Ščesnijem, i lako ga savladao.

Torinski klub je izjednačio u 42. minutu preko Adrijena Rabioa, a Lacio je do pobede došao u drugom poluvremenu.

Pobednički gol postigao je Zakanji u 53. minutu, nakon što mu je loptu petom dodao Luis Alberto.

Milinković-Savić je odigrao ceo meč za Lacio, dok su Dušan Vlahović i Filip Kostić igrali za Juventus do 63. minuta.

Lacio se nalazi na drugom mestu Serije A sa 58 bodova, odnosno zaostaje 16 bodova za vodećim Napolijem, dok je Juventus na sedmom mestu sa 44 boda.

U narednom kolu Lacio gostuje Speciji, a Juventus igra na gostovanju protiv Sasuola.