Opet bolji od grčke braće

Vesti online 08.04.2023  |  D. Nikodijević - Vesti

Košarkaši Crvene zvezde su došli do četvrtog evroligaškog trijumfa u nizu, drugog uzastopnog protiv lidera Olimpijakosa. U Beogradu je bratski crveno-beli duel završen 87:79, dok je u Atini Zvezda slavila sa 90:86. Odluka je pala početkom treće četvrtine kada gosti nisu postigli poene četiri i po minuta. Inače, posle srdačnog dočeka “delija”, gosti su bolje krenuli, “trojkama” Volkapa stekli dvocifrenu prednost u osmom minutu – 25:15. I na veliku pauzu su otišli sa “plus dva” (45:47), ali je srpski šampion

Trener domaćih košarkaša Duško Ivanović izjavio je da je njegova ekipa odigrala meč sa mnogo energije: – Ne računajući početak utakmice i prvu deonicu, ostatak smo odigrali sa mnogo energije i sjajnom odbranom. Bilo je malo problema u napadu, ali kada se sve sabere odigrali smo odlično. Ostali smo bez šansi za plasman u top 8, ali u svaki duel do kraja sezone ulazimo sa ciljem da pobedimo. Iskreno, smatram da je normalno da ekipa bude motivisana, iako ne može do