Buđenje Štutgarta u pravi čas i "spasonosni" trijumf u Bohumu

Sportske.net 09.04.2023  |  Sportske.net

Štutgart je posle prošlog kola dotakao samo dno Bundeslige, trener Bruno Labadija je smenjen, stigao je Sebastijan Henes, a reakcija je bila sjajna. "Švabe" su u sredu izborile plasman u polufinale Kupa Nemačke preko Nirnberga, a danas su pobedile Bohum u gostima sa 3:2 u 27. kolu Bundeslige i uhvatile "poslednji voz" u borbi za opstanak.

Sada je Štutgart pobegao na 16. mesto na tabeli sa 23 boda, a Bohum je 14. sa tri boda više, pa i jednima i drugima sledi grčevita borba za bundesligaški život u finišu sezone. Sjajno popodne Štutgarta u Bohumu najavio je Japanac Hiroki Ito, koji je u 14. minutu bio strelac za 0:1. Domaći su izjednačili preko Štogera iz penala u 57. minutu, ali nakon toga su gosti munjevito otišli na dva gola prednosti. Žirasi je u 60. minutu savladao golmana Rajmana za 1:2, a na