Studentkinje optužile profesora: „Neprihvatljivi uslovi“ za polaganje ispita
N1 Info 10.04.2023 | Autor:Danas
![Studentkinje optužile profesora: „Neprihvatljivi uslovi“ za polaganje ispita](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Studentkinje Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja (FSFV, nekadašnji DIF) Univerziteta u Beogradu obratile su se poverenici za zaštitu ravnopravnosti Brankici Janković, tvrdeći da ih jedan od profesora uznemirava, objavio je Danas.
Poverenica se tim povodom obratila nadležnim institucijama, a dekan FSFV rekao je da je o uznemiravanju saznao od poverenice. Studentkinje s u prijavi navele da im „profesor otvoreno postavlja neprihvatljive uslove da bi položile ispit“. Pod „neprihvatljivim uslovima“, kako piše, profesor otvoreno sugeriše da „treba da budu bliske s njim ukoliko žele da polože ispit“ i da se u vezi sa time „svaki problem može rešiti ako se dogovore“. Studentkinje, kako je napisano,