NATO 22. Aprila pokreće najveće vojne vežbe u Evropi od kraja Hladnog rata: Najveća koncentracija vojske i borbene tehnike!

Kurir 13.04.2023
NATO 22. Aprila pokreće najveće vojne vežbe u Evropi od kraja Hladnog rata: Najveća koncentracija vojske i borbene tehnike!

NATO pakt 22. aprila 2023 godine započinje najveću vojnu vežbu na teritoriji Evrope od završetka Hladnog rata pod nazivom "Defender 23" koja će imati svoj kopmeni i vazdušni deo u junu ove godine.

U pitanju su dvomesečne vojna vežba koja je fokusirana prema rečima Evropske komande da pokaže sposobnost američke vojske da brzo rasporedi opremu i trupe kako bi uverili saveznike da su bezbedni i da dovrate sve one koji žele da ugroze mir. Vojska SAD angažovaće za ovu vojnu vežbu oko 9.000 američkih vojnika koji će se pridružiti 17.000 vojnika iz 26 od ukupno 31 članice severnoatalnske alijanse i partnerskih zemalja koja će se izvodi u 10 zemalja Evrope. U svrhu

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »