Dušan slomio Mišu na banjalučkoj šljaci – spektakularan preokret za finale sa Rusom

Sputnik 22.04.2023

Dušan Lajović drugi je finalista Srpska opena u Banjaluci nakon što je bio bolji od zemljaka Miomira Kecmanovića posle velike borbe u tri seta - 4:6, 7:6, 6:4. Protivnik u finalu u nedelju (14 časova) biće mu Rus Andrej Rubljov koji je nešto ranije bio bolji od Slovaka Aleksa Molčana.

Veliku borbu vodili su Srbi na famoznoj banjalučkoj šljaci, a kada god se činilo da će neko da prelomi neki set, ovaj drugi je znao da mu uzvrati. Meč su odlučili sitni detalji, dugi poeni i na kraju, ipak, bolja koncentracija Lajovića. Miomir je minimizirao broj grešaka, napravio samo četiri neiznuđene u prvom setu, dok je Lajović pritiskao, napadao i samim tim više grešio. Kecmanović je prvi naprvio brejk i poveo sa 3:2, ali mu je već u sledećem gemu Dušan