Ameri u neverici: Kakav šok na startu plej-ofa, Nikola Jokić trlja ruke

Večernje novosti 27.04.2023  |  Novosti online

DA li je iko ovo očekivao? Glavni favorit za NBA prsten je već završio takmičenje. Naime, košarkaši Majamija napravili su ogromnu senzaciju, plasirali su se rano jutros u polufinale Istočne konferencije u NBA ligi, pošto su na gostovanju posle produžetka savladali Milvoki sa 128:126.

Foto AP Milvoki je u četvrtu četvrtinu ušao sa prednošću 102:86, da bi gosti trojkom Džimija Batlera izjednačili dva minuta i 11 sekundi pre kraja regularnog dela (111:111). Dve sekunde pre kraja regularnog toka vođstvo je imala domaća ekipa 118:116, ali je nakon ubacivanja iz auta koš za produžetak postigao Batler. Majami je u produžetku vodio i sa plus sedam (126:119), ali je Milvoki uspeo da se vrati u meč i u poslednjem napadu dođe do prilike za pobedu. Ipak, u