Pobedom u gradskom derbiju kadeti Borca plasirali se u polufinale prvenstva Srbije

Morava info 28.04.2023  |  Morava info

ČAČAK – Kadeti Borca savladali su danas gradskog rivala Čačak 94 rezultatom 83:61 i tako se plasirali u polufinale završnog turnira prvenstva Srbije koji se igra u Štark areni u Beogradu.

Vodila se prilično izjednačena borba tokom čitavih 30 minuta utakmice, da bi izabranici Vladimira Zlatanovića u poslednjoj deonici zaigrali čvršće, dobivši je rezultatom 24:9, što je rezultiralo pobedom od 21 poena prednosti. Najefikasniji kod Borca bio je izuzetno raspoloženi Erić sa 28 koševa. Bugarčić je dodao 15, a Radović 9 poena. U poraženom sastavu Tatić je postigao 20, a Jakov Simović, koji se povredio u prvom poluvremenu, 12 poena. Borac će u polufinalu