Jović odigrao nestvaran meč: Luka tri puta asistirao, drugi Srbin postigao gol

Večernje novosti 30.04.2023  |  Novosti online

PATIĆE Luka Jović meč sa Sampdorijom. Uradio je nešto što se ne viđa svaki dan. Od napadača se očekuje da postiže golove. Srbin danas nije postigao nijedan, a opet je bio najzaslužniji što je njegova Fiorentina deklasirala Sampdoriju sa 5:0.

FOTO: EPA On je odigrao celu utakmicu, a upisao je čak tri asistencije i to svaku u drugom poluvremenu kada je "viola" postigla četiri gola. Pogotke posle njegovih dodavanja postigli su Dodo, Alfred Dankan i Aleksa Terzić koji je bio strelac u 88. minutu, samo minut pošto je ušao u igru. Jović je ove sezone odigrao 27 utakmice u Seriji A, postigao je četiri gola i upisao tri asistencije. To znači da su mu ove danas bile prve u prvenstvu. Fiorentina je sada osma na