Nek se čuva Bajern, surovi Dortmund brojao do šest protiv "vukova"!

Sportske.net 07.05.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su na domaćem terenu ekipu Volfsburga rezultatom 5:0 u okviru 31. kola nemačke Bundeslige. "Milioneri" su odigrali praktično perfektan meč protiv jednog od kandidata za mesta koja vode u Evropu naredne sezone, a posebno je zablistali su 21-godišnji Karim Adejemi i Džud Belingem.

Sjajni napadač doveo je svoj tim u vođstvo već u 14. minutu kada je posle odbijene lopte nadskočio svog čuvara i zatresao mrežu Kastelsa. Dortmund je stigao do novog gola u 28. minutu, ovoga puta Nemac se našao u ulozi asistenta, a siguran u egzekuciji bio je Sebastijan Ale. Nije domaćin stao do kraja poluvremena, devet minuta kasnije sevnula je kontra po desnoj strani, Brant je uposlio Donjela Malena kojem nije bilo teško da se upiše u strelce. Postigla je