POLUVREME - Šok u najavi, Dortmundu potrebna tri gola za titulu!

Sportske.net 27.05.2023  |  Sportske.net

Borusija Dortmund je imala sve u svojim rukama i za prvih 45 minuta je sve prosula - na poluvremenu, Majnc vodi 2:0, a kako i Bajern vodi u Kelnu (0:1), titula je bliža Bavarskoj! Uoči poslednjeg kola, Dortmund je imao 70 bodova, Bajern 68 i računica je bila sasvim jasna - "milionerima" pobeda garantuje titulu.

Ipak, Majnc je šokirao domaće navijače i na poluvremenu vodi U 15. minutu Hanče-Olsen je pogodio za 0:1, glavom posle kornera, baš ispred "žutog zida". Ponadali su se navijači domaćih samo tri minuta kasnije da se vraćaju u meč, Gereiro je oboren u šesnaestercu, a sudija je posle gledanja VAR-a pokazao na belu tačku. Ipak, udarac Sebastijana Alea zaustavio je golman Majnca. Potpuni šok usledio je samo pet minuta kasnije, Onisivo je postigao pogodak za ogromnih 0:2.