Partizan ubedljivo pobedio Cedevita Olimpiju u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa ABA lige

Danas 28.05.2023  |  V. N.

Košarkaši Partizana pobedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 85:70 u prvoj utakmici polufinalne serije ABA lige.

Gosti iz Ljubljane su na početku poveli rezultatom 6:2, ali je Partizan odgovorio serijom 9-0 i do kraja meča potpuno kontrolisao i ritam utakmice i rezultat. Već na kraju prve četvrtine Partizan je stekao dvocifrenu prednost (18:8), a do poluvremena crno-beli su došli do 16 poena razlike (42:26). I u nastavku ekipa Željka Obradovića je pokazala da se nalazi u mnogo boljoj formi u odnosu na duela sa Studentskim centrom u prvoj rundi plej-ofa, a tek u finišu gosti