Rolan Garos, drugi dan: Đoković pobedio, Međedović, Lajović i Krajinović eliminisani

RTS 29.05.2023

Novak Đoković savladao Amerikanca Aleksandra Kovačevića sa 3:0 (6:3, 6:2, 7:6) u prvom kolu Rolan Garosa. Hamad Međedović je poražen od Amerikanca Markosa Đirona sa 3:1 u setovima (6:0, 6:2, 1:6, 6:0). Dušan Lajović je predao meč Kinezu Žižen Žangu. Filip Krajinović izgubio od Frensisa Tijafoa - 6:3, 6:4, 6:2.

Ubedljiv poraz Krajinovića - 0:3 (3:6, 4:6, 2:6) Filip Krajinović završio je učešće na Rolan Garosu, pošto je izgubio i treći set od Frensisa Tijafoa - 6:2. Krajinović - Tijafo 3:6, 4:6 Vrlo izjednačena borba, bez oduzetih servisa sve do desetog gema. Krajinović je na 40:30 imao šansu da izjednači, ali je Amerikanac uzvratio. Tijafo je u drugoj brejk šansi u gemu došao do 2-0 u setovima. Lajović se povukao – 1:6, 1:4 za Žanga Srpski tneiser na kraju drugog seta